3 druhy trakčních motorů

Trakční motory, nebo také trakční elektromotory slouží jako motor, který pohání některá zařízení. Nejčastěji se jedná o vlaky či tramvaje, ale můžeme je také najít např. u plošinových vozíků, golfových vozíků, skladové techniky nebo ve větrných turbínách. Víte, jaké druhy těchto motorů existují a čím se od sebe liší?

Trakční DC elektromotor

Jedná se o stejnosměrné kartáčové motory. Jsou zejména pro použití v náročnějších podmínkách. Tento typ motoru také poskytuje velkou flexibilitu nejen při poskytování vysokého rozběhového momentu, ale je také schopen dosáhnout optimálního výkonu při vysokých rychlostech.

Trakční AC elektromotor

Jedná se o asynchronní motor. I tento motor je určený pro využití v náročných podmínkách a je schopen poskytnout velkou flexibilitu. Tento motor dokáže poskytnout optimální výkon jak při nízkých otáčkách, tak také při středních a vysokých otáčkách.

Trakční PMS motor

Jedná se o bezkartáčový synchronní trakční motor, který je vybaven permanentními magnety, které jsou vyrobeny ze vzácných zemin. Tento motor se vyznačuje nízkou spotřebou. Důvodem je to, že tento motor je schopen dosáhnout konstantního kroutícího momentu i při velmi nízké rychlosti. A stačí mu k tomu jen malé množství proudu.

Chcete znát více informací o trakčních motorech? Klikněte sem.

MÁTE ZÁJEM O PUBLIKACI ČLÁNKU?

NAPIŠTE NÁM NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.